Гуцульський борщ з білим буряком. Неймовірний рецепт з Карпат

Просто неймовірний борщ, який дійсно вразив, як виглядом так і смаком. Це автентичний рецепт гуцульського борщу ми знайшли у Верховині. І тепер ділимося цим рецептом з вами.
Гуцульський борщ

Це рецепт неймовірно смачного гуцульського борщу, який ми спробували під час поїздки в Карпати, а саме у Верховину. Цікавинка його в тому, що борщ готується з кормового буряка, точніше з кормового квашеного буряка. Спеціально для цього борщу беруться кормові, цукрові або перисті буряки і квасяться соломинками. Процес квашення такий самий, як простого червоного буряка.

Загалом гуцульський борщ здивував своїм смаком. Готується на копченому, як кажуть гуцули вудженому(будженому) м'ясі. Хоча гуцульський борщ можна готувати і на свіжих ребрах.

А також особливого смаку додасть чебрець, який обов'язково господиня додає до борщику. Гуцульський борщ потрапив добірку про цікаві українські борщі.

Інгредієнти

Як приготувати Гуцульський борщ

30
180
210

Відео рецепт Гуцульський борщ

Покроковий рецепт

1. Підготовлюємо ребра

Свіжі свинячі ребра, замочуємо на пів години у воду, щоб випустили кров. 

Також для такого борщу потрібно ще підкопченого м'яса. Тому підкопчені ребра теж замочуємо на 20 хвилин, але вже у теплій воді, щоб витягнути зайву соль і дим.  

М'яса взяли багато, тому що страва готувалася у великому десятилітровому казані.

Якщо каструля у вас менша, то інгредієнтів потрібно брати пропорційно менше. 

2. Варимо ребра

Після того, як ребра вимокли, перекладаємо їх у каструлю та заливаємо водою. Доводимо до кипіння.

3. Чистимо моркву

Моркву миємо, відчищаємо від шкірки та натираємо на дрібній тертці.

4. Додаємо буряки

Коли закипить вода, знімаємо пінку, яка утворюється. У окрему посудину зливаємо квас з банки, де були буряки. Він нам в борщі поки що не потрібний. Занурюємо буряки у киплячу воду та добре перемішуємо. М'ясо з буряком має варитися 1,5 -2 години.

5. Робимо засмажку

На пательні розтоплюємо ложку смальцю. Смалець зробить наш борщ ще запашнішим. Обсмажуємо 2-3 величенькі цибулини на пательні до того моменту поки цибуля не стане напівпрозорою. Смажити потрібно на середньому вогні. Коли цибуля трохи посмажилася, кидаємо нашу потерту моркву на пательню.

6. Додаємо спеції

За 30-40 хвилин кидаємо лаврове листя і чорний перець горошком. Якщо в борщику забракне кислинки, то можна ще додати бурякого квасу, який залишився від буряків. Також додаємо орегано та чебрик.

7. Солимо борщ

За 10-15 хвилин до кінця готування куштуємо борщ, даємо солі обережно за смаком. Бо копчені ребра вже могли підсолити рідину.

8. Нарізаємо м'ясо

Виймаємо з казана ребра та відділяємо м'ясо від кісток, ріжемо на менші куски та занурюємо назад в казан, вже очищеним.

9. Додаємо заправку

За 5-10 хвилин до завершення додаємо в борщ заправку з цибулі та моркви. Даємо покипіти кілька хвилин, щоб все разом з’єдналося.

10. Додаємо кріп

Останній інгредієнт для довершеності і підняття апетиту це кріп, який ми дрібно нарізаємо та додаємо на останніх двох - трьох хвилинах до завершення.

В Гуцульський борщ, обов'язково подається зі сметаною. Так смак борщу стає ще кращим та насиченішим.

Схожі рецепти страв

Поради і запитання

Поради по приготуванні страви Гуцульський борщ

Це борщ на кормовому буряці?

Так автентичний рецепт включав саме кормовий буряк, який господиня квасила. Хоча його можна готувати і на перистому, який ми показували у відео-рецепті. Також схожі рецепти такого борщу є в інших регіонах Укарїни, де квасять саме цукровий білий буряк. Тому можна зробити висновки, що даний борщ можна готувати на білому цукровому буряці, а також на кормовому буряці